Za srdcovými projektami stoja srdcové spolupráce 

Okrem bezpečnostnej konferencie GLOBSEC, festivalov Pohoda on the Ground, či detských táborov podporuje aj slovenský festival Atmosféra, ktorý sa bude po deviatykrát konať v auguste neďaleko Hontianskych Nemiec.
Share:

Slovenská firma Vacuumlabs stojí v roku 2021 pri najväčších hromadných podujatiach na Slovensku. Okrem bezpečnostnej konferencie GLOBSEC, festivalov Pohoda on the Ground, či detských táborov podporuje aj slovenský festival Atmosféra, ktorý sa bude po deviatykrát konať v auguste neďaleko Hontianskych Nemiec. 

Festival, ktorý začala Gretka Pavlovová v rodnej obci organizovať počas štúdia na strednej škole sa počas rokov presunul z miestneho kultúrneho domu na lúku neďaleko Hontianskych Nemiec. Atmosféra, ktorá sa v roku 2019 konala s kapacitou takmer 3000 ľudí, sa kvôli pandemickým opatreniam rapídne zmenšila a počet návštevníkov je tento rok preto limitovaný na 1000 osôb. “Pritom náklady na prípravu festivalu sú v prípade kapacity 1000 a 3000 ľudí takmer totožné. Tento rok sa k tomu pridali aj náklady spojené s testovaním nezaočkovaných účastníkov,” hovorí Gretka Pavlovová, organizátorka festivalu.

Vacuumlabs podporuje projekty, ktoré sú na rovnakej vlne

Prácu Grétky Pavlovovej a jej Festival Atmosféra sledujeme už niekoľko rokov. Je takou našou srdcovou záležitosťou, pravidelne ho navštevujú naši ľudia a cítime sa na ňom ako doma. Tento projekt vznikal z mála, rovnako ako aj naša firma. Keď som spoznala Grétku, na jej festival chodilo 200 ľudí, vo Vacuumlabs nás bolo v tom čase 23. Teraz na Atmosféru (za bežných okolností) chodí viac ako 2000 návštevníkov a vo Vacuumlabs nás je viac ako 300,” hovorí Michaela Vlčková, marketingová riaditeľka spoločnosti Vacuumlabs.

Rôznorodosť a sloboda, ktorú zažívajú návštevníci festivalu je paralelou k bežnému pracovnému životu vo firme Vacuumlabs. Spoločnosť svojím ľuďom zaručuje slobodu a motivuje ich rôznymi pracovnými benefitmi – využívajú okrem iného all-day catering zadarmo, firemný gym, služby concierge a kávu im pripravuje barista. 

Spoločnosť podporuje svojich ľudí k iniciatíve a realizácii vlastných projektov rôzneho zamerania, ktorým dáva priestor, aby vznikali pod jej strechou. Takto vo Vacuumlabs vznikli projekty ako: 

  • AdaLite (kryptopeňaženka pre Cardano), 
  • Trama (spoločnosť zameraná na registrovanie ochranných obchodných známok), 
  • či Rýchlotest-Covid (spin-off projekt určený na testovanie na Covid-19. Firma ho pôvodne vytvorila pre interné účely a testovanie svojich ľudí, aby mohli bezpečne prichádzať do práce).  

Viac informácií o kryptosvete na festivale Atmosféra

Páči sa nám rôznorodosť festivalu Atmosféra. Tento rok sme preto partnerom prednášky, ktorú pripravuje projekt Zdvorilo a jej účastníci sa dozvedia viac o svete kryptomien. Vo Vacuumlabs máme za sebou niekoľko projektov, týkajúcich sa kryptomien a pracuje u nás viacero odborníkov v tejto oblasti. Prednášky na Atmosfére sa za Vacuumlabs ako jej hosť zúčastní Dávid Stancel, ktorý je naším odborníkom na kryptomeny,” dopĺňa Michaela Vlčková. 

Aj vďaka podpore od Vacuumlabs prinesie festival Atmosféra svojim návštevníkom mimoriadny zážitok. 

O spoločnosti Vacuumlabs

Vacuumlabs je slovenská vývojárska firma, ktorá v oblasti digitálneho bankovníctva a fintech poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií.

Od roku 2012 sa spoločnosť s centrálou v Bratislave rozrástla na viac ako 300 developerov, dizajnérov a dátových analytikov, ktorí v súčasnosti obsluhujú viac ako 60 zákazníkov na trase San Francisco – Tokio.

Spoločnosť Vacuumlabs dokazuje, že aj z pohodlia domova sa dá pracovať na svetových projektoch. Vybudovala MOX.com, digitálnu banku novej generácie v Hong Kongu, stála pri vývoji krypto-peňaženky Yoroi pre kryptomenu Cardano, ako aj pri vývoji online kalkulačky2030Calculator pre švédsku firmu Doconomy.

Napriek veľkosti, do ktorej firma narástla, sa jej darí fungovať ako veľká, podporná komunita, v ktorej sa talenty môžu navzájom inšpirovať a rozvíjať. Svojich členov podporuje vo vytváraní inovatívnych a nových projektov. Takýmto spôsobom vznikol nielen Rýchlotest-Covid, ale napríklad aj najväčšia developerská konferencia v regióne ReactiveConf, firma zameraná na právnu pomoc začínajúcim tech spoločnostiam Sparring, či prvá LGBT+ banka v USA –Daylight.

Share:

Let’s shape your ideas
together

No sales pitch or commitments. Just an honest talk to see if it’s a good fit
and build our cooperation from there.
 
You can also contact us via email contact@vacuumlabs.com

By submitting this form you agree to the processing of your personal data according to our  Privacy Policy.

Message sent

Thank you for contacting us! One of our experts will get in touch with you to learn about your business needs.