Tohtoročný GLOBSEC prebehol bez Covid incidentu vďaka špeciálne prepojenému testovaniu a riadeniu vstupu

Testovacie centrum sa otvorilo 15. júna na nábreží Grand Hotel River Park Bratislava a bolo v prevádzke až do skončenia konferencie 17. júna. Všetci hostia prestížnej konferencie museli bez ohľadu na očkovanie podstúpiť testovanie na mieste.
Share:

GLOBSEC 2021 sa ako prvá medzinárodná konferencia na najvyššej úrovni mohla uskutočniť v tomto roku naživo vďaka špeciálne vytvorenému systému manažovania testovania a vstupu. Systém testovania bol automaticky prepojený s manažovaním vstupu na podujatie, čo zabezpečilo podujatiu maximálnu COVID-19 bezpečnosť. Technologická spoločnosť Vacuumlabs a jej projekt Rýchlotest-Covid uskutočnili počas troch dní konferencie celkovo 1553 testov.

Testovacie centrum sa otvorilo 15. júna na nábreží Grand Hotel River Park Bratislava a bolo v prevádzke až do skončenia konferencie 17. júna. Všetci hostia prestížnej konferencie museli bez ohľadu na očkovanie podstúpiť testovanie na mieste. Z celkového počtu bolo urobených 845 klasických RT-PCR  a 708 nových LAMP testov spoločnosti MultiplexDX, ktoré pri takmer rovnakej citlivosti však umožňujú dodať výsledok za 60-90 minút, čo je výrazne rýchlejšie ako pri klasických RT-PCR testoch. Testovanie zachytilo celkovo 3 pozitívne osoby a zabránilo tak šíreniu nákazy v priestoroch konferencie.

Pohodlná online registrácia umožnila plynulý priebeh testovania bez čakania. Vďaka spolupráci s ďalšími partnermi konferencie Biomedicínskym centrom SAV (PCR testy) a MultiplexDX (LAMP testy) boli vzorky vyhodnotené rýchlo a bez akéhokoľvek zdržania. 

Špeciálne pre konferenciu vyvinutý informačný systém prepojil výsledky testovania s manažovaním vstupu. Hneď ako test potvrdil negatívny výsledok vzorky, QR kód v aplikácii automaticky aktivoval registráciu a umožnil účastníkovi vstup na konferenciu. Nikto z účastníkov ani organizátorov nebol administratívne zaťažený kontrolou testov pri vstupe, systém všetko vyriešil automaticky a bez chýb. 

„Skúsenosť s fungovaním informačného systému bola veľmi pozitívna. Pri účasti diplomatickej špičky z celého sveta, ktorú GLOBSEC každoročne hostí, nám špeciálne vyvinutý systém umožnil manažovať vstup na podujatie veľmi rýchlo a efektívne,“ hovorí prezident organizácie GLOBSEC Róbert Vass. 

GLOBSEC je tento rok jediné podujatie zo skupiny najprestížnejších svetových podujatí, kam patrí aj Svetové ekonomické fórum v Davose, ktoré sa mohlo uskutočniť naživo. Dôvodom je práve premyslený bezpečnostný systém s manažovaním COVID-19 testovania a vstupu. „Pre zaistenie najvyššej úrovne zdravotnej bezpečnosti testoval Rýchlotest-Covid od začiatku mája celý organizačný tím GLOBSEC dvakrát týždenne a

vykonal takmer 500 AG a PCR testov. Pre samotnú konferenciu vyvinula naša materská technologická firma Vacuumlabs špeciálny systém, ktorý automaticky manažoval vstup na podujatie na základe výsledkov testov. Skúsenosť pri konferencii GLOBSEC ukazuje, že aj masové podujatia sa dajú organizovať pri zaistení najvyššej bezpečnosti, ak sa prepojí adresné testovanie s technologickým riešením,“ hovorí Martin Vavrinčík, projektový manažér Rýchlotest-Covid.

„Inovácie prinášame už takmer 10 rokov našim fintech klientom. Pandémia priniesla výzvy na inovácie aj v oblasti ochrany zdravia. Je pre nás veľkou cťou, že tento rok mohol byť náš projekt Rýchlotest-Covid Healthcare Partnerom podujatia GLOBSEC a spolu s ďalšími inovatívnymi spoločnosťami BMC SAV a MultiplexDX zaistiť vysokú bezpečnosť pre účastníkov tohto prestížneho podujatia,“ dodáva Matej Ftáčnik CEO Vacuumlabs.

Home-office? Vo Vacuumlabs sa s dopadmi pandémie porátali po svojom

Slovenská softvérová firma Vacuumlabs chcela svojim zamestnancom v čase pandémie v roku 2020 dopriať možnosť bezpečného príchodu do práce. Preto v spolupráci s medicínskymi partnermi, vytvorila vlastnú testovaciu službu – Rýchlotest-Covid. Neskôr začali jej služby využívať ďalšie slovenské firmy, ako Pixel Federation, Kia, VÚB či Dedoles. Rýchlotest-Covid momentálne prevádzkuje 13 mobilných odberových miest, ktoré doteraz vyhodnotili takmer 400 000 RT-PCR a antigénových testov. Vďaka nasadeniu developerov má služba od začiatku vysokú technologickú podporu; jej silný proklientský prístup sa prejavuje aj v jednoduchej registrácii na test a v rýchlom doručení výsledkov. Záujemcovia sa môžu v rámci Rýchlotest-Covid otestovať antigénovým, RT-PCR testom, ako aj pohodlnejším slinným testom. A to všetko za najnižšie ceny na trhu.

O spoločnosti Vacuumlabs

Vacuumlabs je slovenská vývojárska firma, ktorá v oblasti digitálneho bankovníctva a fintech poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií.

Od roku 2012 sa spoločnosť s centrálou v Bratislave rozrástla na viac ako 300 developerov, dizajnérov a dátových analytikov, ktorí v súčasnosti obsluhujú viac ako 60 zákazníkov na trase San Francisco – Tokio.

Spoločnosť Vacuumlabs dokazuje, že aj z pohodlia domova sa dá pracovať na svetových projektoch. Vybudovala MOX.com, digitálnu banku novej generácie v Hong Kongu, stála pri vývoji krypto-peňaženky Yoroi pre kryptomenu Cardano, ako aj pri vývoji online kalkulačky 2030Calculator pre švédsku firmu Doconomy.

Napriek veľkosti, do ktorej firma narástla, sa jej darí fungovať ako veľká, podporná komunita, v ktorej sa talenty môžu navzájom inšpirovať a rozvíjať. Svojich členov podporuje vo vytváraní inovatívnych a nových projektov. Takýmto spôsobom vznikol nielen Rýchlotest-Covid, ale napríklad aj najväčšia developerská konferencia v regióne ReactiveConf, firma zameraná na právnu pomoc začínajúcim tech spoločnostiam Sparring, či prvá LGBT+ banka v USA – Daylight.

Share:

Let’s shape your ideas
together

No sales pitch or commitments. Just an honest talk to see if it’s a good fit
and build our cooperation from there.
 
You can also contact us via email contact@vacuumlabs.com

By submitting this form you agree to the processing of your personal data according to our  Privacy Policy.

Message sent

Thank you for contacting us! One of our experts will get in touch with you to learn about your business needs.