Svetový rebríček Fintech Power 50 je známy! Slovensko sa do rebríčka dostalo vďaka spoločnosti Vacuumlabs

Jeho súčasťou je 40 fintech firiem z celého sveta a tiež 10 najlepších svetových influencerov v tejto oblasti. Do tohtoročného zoznamu bolo nominovaných takmer 1000 spoločností; medzi nimi aj slovenská firma Vacuumlabs, ktorá ako jediná zo strednej Európy sa dostala medzi 40 najvplyvnejšími fintechmi. 
Share:

V rámci London Fintech Week bol včera, vo večerných hodinách, predstavený verejnosti rebríček Fintech Power 50 pre rok 2021. Jeho súčasťou je 40 fintech firiem z celého sveta a tiež 10 najlepších svetových influencerov v tejto oblasti. Do tohtoročného zoznamu bolo nominovaných takmer 1000 spoločností; medzi nimi aj slovenská firma Vacuumlabs, ktorá ako jediná zo strednej Európy sa dostala medzi 40 najvplyvnejšími fintechmi. 

Exkluzívny výročný program, Fintech Power 50 podporuje inovácie a tvorivosť v oblasti finančných služieb. Byť súčasťou tohto prestížneho svetového zoznamu pre firmy a jednotlivcov znamená okrem iného aj prístup k sieti fintechových spoločností a ich lídrov. Tohtoročný rebríček sa vyznačuje omnoho výraznejším geografickým zásahom; jeho súčasťou sú fintech spoločnosti nielen z Veľkej Británie a iných častí Európy, ale aj zo Severnej Ameriky, Ázie, Stredného východu a Afriky. 

Spoluzakladateľ a COO Fintech Power 50, Mark Walker, odhalil zoznam pred publikom naživo počas Fintech Week v Londýne – išlo o prvý fyzický fintech event vo Veľkej Británii od začiatku svetovej pandémie. “Počas tohto roka bolo do svetového zoznamu nominovaných viac firiem ako kedysi, pričom za nominovaných padlo dokopy viac ako 15 000 hlasov. Bol to fantastický rok pre Fintech Power 50. Som hrdý, že náš tohtoročný rebríček reprezentuje širokú geografickú škálu, rovnako ma teší fakt, že nominovaných bolo aj viac firiem z Ázie a Severnej Ameriky,” povedal Mark Walker. 

Ďalšie kľúčové štatistiky, ktoré vyplynuli z rebríčka Fintech Power 50 v roku 2021: 

  • 8 zo 40 firiem je riadených ženami, 
  • 3 z 10 influencerov pochádzajú z Ázie/Pacifiku, 
  • 3 z 10 influencerov pochádzajú zo Severnej Ameriky, 
  • 4 z 10 influencerov pochádzajú z Európy. 

Vacuumlabs popri iných svetových fintech hráčoch

Ako jediná spoločnosť zo strednej Európy sa do rebríčka dostala slovenská firma Vacuumlabs. “Vo Vacuumlabs sme poctení, že sme sa ocitli v spoločnosti významných svetových fintech firiem a že sme sa dostali do výberu 40 spoločností z prihlásenej tisícky. Je to pre nás veľká česť,” hovorí Matej Ftáčnik, CEO Vacuumlabs. 

Viac o spoločnosti Vacuumlabs

Firma, ktorá začala ako slovenský start-up v roku 2012 je dnes globálnym poskytovateľom fintech riešení s pobočkami v 6 krajinách, napr. aj v Hong Kongu. V oblasti digitálneho bankovníctva a finančných služieb poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií. Jej portfólio tvoria zákazníci na trase San Francisco – Tokio. Medzi najznámejšie projekty patrí MOX.com – digitálna banka novej generácie v Hong Kongu,  krypto-peňaženky Yoroi a Adalite pre kryptomenu Cardano, online kalkulačka 2030Calculator pre na meranie uhlíkovej stopy a Daylight – prvá digitálna banková platforma pre LGBT+ komunitu v USA.

Tohtoročný zoznam bol zverejnený v utorok, 13. júla 2021 na hlavnom pódiu Fintech Week v Londýne. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke

FINTECH POWER 50

Top 10 InfluencersNameCountryMale/Female
Jim MaroursUSAM
 Fernn LimSGF
 David BirchEUM
 Ron ShevlinUSAM
 Lucy LiuSGF
 Dr Leda GlyptisUKF
 Emmanuel DanielSGM
 Chris SkinnerEUM
 Ghela BoskovichUKF
 Theo LauUSAF
Top 40 FintechsNameCountryCEO Male/Female
 OonexEUF
 ContisUKM
 EllipticUKF
VacuumlabsSlovakiaM
 FeaturespaceUSAF
 TinkSwedenM
 CurveUKM
 OpenPaydUKF
 MillTechFXUKM
 SokinSGM
 Embark (Via The Agency Partnership)UKM
 Kani PaymentsUKM
 Checkout.comUKM
 Bottomline TechnologiesUKM
 nCinoUKF
 ADVANCE.AI (Advanced Intelligence Pte Ltd)SGM
 VyneUKM
 ZaggleIndiaM
 Wing Money (Cambodia)CamM
 ContourSGM
 ZignSecSwedenM
 VestaUSAM
 SaltEdgeCanadaM
 MarqetaUSAM
 IFX PaymentsUKM
 KUDA BankAfricaM
 IDNOWDEM
 MclearUKM
 Trade LedgerUKM
 MoneyhubUKF
 AEVIDEM
 PassfortUKM
 FinlyncSGM
 ZilchUKM
 GPSUKF
 VolopaUKM
 Radar Payments (SmartVista AG)SWITZF
 Banking CircleLUXM
 JumioUKM
 BybitSGM
Share:

Let’s shape your ideas
together

No sales pitch or commitments. Just an honest talk to see if it’s a good fit
and build our cooperation from there.
 
You can also contact us via email contact@vacuumlabs.com

By submitting this form you agree to the processing of your personal data according to our  Privacy Policy.

Message sent

Thank you for contacting us! One of our experts will get in touch with you to learn about your business needs.