Pohoda on the Ground: bezpečný vstup na festival vďaka spoločnosti Vacuumlabs

Slovenská technologická firma je hrdým partnerom mini-festivalov Pohoda on the Ground. Pomocou svojho projektu, Rýchlotest-Covid, prináša na trenčianske letisko efektívny systém testovania na COVID-19 pre návštevníkov, aj partnerov festivalu. Koncept registrácie testovania, ktorý pre festival vytvorila, spočíva v tom, že negatívny test automaticky zaktívni festivalovú vstupenku.
Share:

Slovenská technologická firma Vacuumlabs je hrdým partnerom mini-festivalov Pohoda on the Ground. Pomocou svojho projektu, Rýchlotest-Covid, prináša na trenčianske letisko efektívny systém testovania na COVID-19 pre návštevníkov, aj partnerov festivalu. Koncept registrácie testovania, ktorý pre festival vytvorila, spočíva v tom, že negatívny test automaticky zaktívni festivalovú vstupenku.  

Celý svet zažíva kvôli ochoreniu COVID-19 už druhé pandemické leto. Uvoľňovanie epidemiologických opatrení síce vedie k čiastočnému návratu k časom pred niekoľkými rokmi, stále však vo vzduchu visí otázka bezpečnosti a prevencie voči šíreniu koronavírusu. “Vacuumlabs je hrdým partnerom série jednodňových festivalov Pohoda on the Ground. Pri tvorbe konceptu testovania návštevníkov sme stáli pred otázkou, ako ich testovať čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, aby v prípade negatívneho testu nemuseli pri vstupe do areálu zbytočne strácať čas. Vytvorili sme riešenie, ktoré automaticky prepája negatívny antigénový test návštevníka s jeho vstupenkou, čím ju zároveň zaktívni,” hovorí Martin Vavrinčík, projektový manažér pre Rýchlotest-covid.sk v spoločnosti Vacuumlabs. 

Online registrácia pre pohodlnejší príchod na festival

Registrácia na festival je povinná pre každého jedného účastníka festivalu – organizátor totiž musí evidovať informáciu o každom človeku v areáli, odhliadnuc od toho či je očkovaný alebo nie. Organizátori preto odporúčajú všetkým návštevníkom využiť možnosť registrácie online, ktorá im výrazne zjednoduší príchod na festival. 

Testovanie je určené pre všetkých návštevníkov mini-festivalov, pričom pre nezaočkovaných je povinné a pre očkovaných návštevníkov, ako aj tých, ktorí COVID-19 prekonali v posledných 180 dňoch (podľa Úradu verejného zdravotníctva SR) je odporúčané. “Zaočkovaní účastníci, ako aj tí, ktorí chorobu prekonali chránia pred vírusom seba, no môžu byť jeho prenášačmi a nakaziť neočkovaných. Preto jednoznačne odporúčame nechať sa otestovať pri vstupe do areálu každému návštevníkovi,” dopĺňa Martin Vavrinčík z Vacuumlabs.

Partner festivalu očakáva, že v priebehu piatich dní otestuje takmer 4000 návštevníkov a viac ako 1000 účinkujúcich a partnerov, pričom náklady na testovanie nie sú zahrnuté v cene vstupenky. Vacuumlabs ich poskytuje zadarmo v rámci partnerskej spolupráce s festivalom Pohoda. 

Bezpečný festival vďaka technologickej iniciatíve firmy Vacuumlabs

Projekt Rýchlotest-Covid, s ktorým Vacuumlabs prichádza na trenčianske letisko pôvodne vznikol z internej potreby vo firme, ktorá chcela počas pandémie zabezpečiť pre svojich zamestnancov bezpečné a zdravé pracovné prostredie. Preto ich od jari 2020 začala pravidelne testovať na COVID-19. Neskôr služby interného projektu začali využívať aj iné slovenské firmy, ako Pixel Federation, Dedoles či KIA. Podobnú formu testovania, ktorú zažijú návštevníci Pohoda on the Ground, zažili aj účastníci medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC, ktorá sa konala v júni 2021 v Bratislave.

Vacuumlabs tiež na festivaly Pohoda on the Ground prichádza s prepojením objednávkového, vstupenkového a laboratórneho informačného systému. “Aby bol príchod na festival čo najefektívnejší, prepojili sme viacero informačných systémov. V praxi to znamená, že negatívny výsledok testovania automaticky aktivuje kód na festivalovej vstupenke. Veríme, že vďaka týmto prepojeniam bude vstup na festival nielen bezpečný, ale aj plynulý a pohodový,” uzatvára Martin Vavrinčík.

Päť základných faktov

o epidemiologickej bezpečnosti festivalu Pohoda on the Ground

1. Testovanie na COVID-19 je POVINNÉ pre všetkých účastníkov, produkciu a účinkujúcich na festivaloch Pohoda on the Ground, s výnimkou očkovaných návštevníkov a tých, ktorí za posledných 180 dní prekonali COVID-19 (podľa Úradu verejného zdravotníctva SR).

2. Aj napriek výnimkám organizátori odporúčajú, aby sa na test objednali aj zaočkovaní účastníci, čím prispejú k vyššej epidemiologickej bezpečnosti podujatia a ku lepšej kolektívnej ochrane. 

3. Pre účastníkov je platný test vykonaný LEN v rámci testovacieho centra pred vstupom do areálu Pohoda on the Ground v deň, kedy navštívia festival – v čase medzi 11.00 a 14.00 hod. 

4. Testovanie účastníkov bude vykonávať spoločnosť Vacuumlabs štandardnými antigénovými testami. Personál, organizátori a účinkujúci budú opakovane testovaní kombináciou AG a PCR/LAMP testov. Výsledky testov z iných laboratórií nebudú akceptované.

5. Testovanie bude pre účastníkov festivalov zadarmo v rámci partnerskej spolupráce s firmou Vacuumlabs.

Ako to bude prebiehať? 

Bezpečný vstup na festival KROK za KROKOM 

Pred festivalom

1. Online registrácia na: pohoda.vacuumlabs.com pre všetkých. 

 • Odporúčame registrovať sa ešte pred festivalom. 
 • Registrácia je možná od 29. júna 2021. 
 • Registrovať sa musí každý návštevník festivalu – kvôli epidemiologickým opatreniam. 
 • Registrovať sa je možné na deň príchodu a presnú hodinu – testovanie prebieha vždy od 11.00 – 14.00 hod. 

2. Pre očkovaných účastníkov.

 • Odporúčame kontrolu, či očkovaný návštevník spadá do zoznamu výnimiek (podľa Úradu verejného zdravotníctva SR).
 • Prosíme o vytlačenie očkovacieho certifikátu s QR kódom, o ktorý si je možné požiadať na tejto webovej stránke
 • POZOR: Iné potvrdenie o očkovaní, napr. od lekára, nebude akceptované.

V deň konania festivalu

3. Informácia pre testovaných účastníkov.

 • Prosíme o príchod v objednanom čase. 
 • Návštevník sa preukáže (ideálne vytlačenou) vstupenkou na daný deň festivalu a preukazom totožnosti. 
 • Počká na test vo vyznačených priestoroch pred vstupom na letisko.
 • Po otestovaní počká na výsledok vo waiting zóne. 
 • Výsledok antigénového testu príde SMS, aj e-mailom – do 15 až 25 minút od otestovania. 
 • V prípade negatívneho testu bude automaticky aktivovaná účastníkova vstupenka na festival. 
 • V prípade pozitívneho testu bude účastník otestovaný ešte raz – kloktacím LAMP testom. 

4. Informácia pre očkovaných návštevníkov. 

 • Prosíme o príchod v deň festivalu medzi 11.00 a 14.00 hod. 
 • Účastník prichádza s pripravenou vstupenkou (ideálne vytlačenou), s preukazom totožnosti a s (ideálne vytlačeným) očkovacím certifikátom s QR kódom, o ktorý môže v predstihu požiadať na tejto webovej stránke
 • Účastník prichádza k info kiosku s nápisom “Kontrola očkovaných” pri testovacom centre. 
 • Po overení očkovacieho certifikátu v centrálnej databáze sa lístok na festival aktivuje. 

Dôležitá informácia: 

 • V prípade opustenia areálu festivalu nebude možné sa doň vrátiť. 
 • V prípade, že účastník prichádza na viacero festivalových dní, každý deň ráno do 10.00 hod. areál opustí a medzi 11.00 a 14.00 doň po kontrole/testovaní bude môcť opäť vojsť. 

INFOLINKA: dostupná denne od 8.00 do 20.00 hod., tel: +421 948 983 703

O spoločnosti Vacuumlabs

Vacuumlabs je slovenská vývojárska firma, ktorá v oblasti digitálneho bankovníctva a fintech poskytuje komplexné poradenstvo, vývoj a dizajn webových a mobilných aplikácií.

Od roku 2012 sa spoločnosť s centrálou v Bratislave rozrástla na viac ako 300 developerov, dizajnérov a dátových analytikov, ktorí v súčasnosti obsluhujú viac ako 60 zákazníkov na trase San Francisco – Tokio.

Spoločnosť Vacuumlabs dokazuje, že aj z pohodlia domova sa dá pracovať na svetových projektoch. Vybudovala MOX.com, digitálnu banku novej generácie v Hong Kongu, stála pri vývoji krypto-peňaženky Yoroi pre kryptomenu Cardano, ako aj pri vývoji online kalkulačky 2030Calculator pre švédsku firmu Doconomy.

Napriek veľkosti, do ktorej firma narástla, sa jej darí fungovať ako veľká, podporná komunita, v ktorej sa talenty môžu navzájom inšpirovať a rozvíjať. Svojich členov podporuje vo vytváraní inovatívnych a nových projektov. Takýmto spôsobom vznikol nielen Rýchlotest-Covid, ale napríklad aj najväčšia developerská konferencia v regióne ReactiveConf, firma zameraná na právnu pomoc začínajúcim tech spoločnostiam Sparring, či prvá LGBT+ banka v USA – Daylight.

Share:

Let’s shape your ideas
together

No sales pitch or commitments. Just an honest talk to see if it’s a good fit
and build our cooperation from there.
 
You can also contact us via email contact@vacuumlabs.com

By submitting this form you agree to the processing of your personal data according to our  Privacy Policy.

Message sent

Thank you for contacting us! One of our experts will get in touch with you to learn about your business needs.