Na EXPO Dubaj 2021 vystúpia aj predstavitelia slovenského fintechu

Prvý FinTech Hub so sídlom v Bratislave založila Slovenská FinTech asociácia v spolupráci s inovatívnymi spoločnosťami Mastercard a Vacuumlabs. Tvorcovia sa pri tvorbe platformy inšpirovali úspešnými sandbox regulátormi, ktoré fungujú a prosperujú v krajinách od Veľkej Británie po Singapur.
Share:

S ročným odkladom sa na prelome tohto roka uskutočňuje svetová výstava EXPO Dubaj, na ktorej sa zúčastňuje 192 krajín. Slovensko nie je výnimkou a keďže hlavnou témou prvej výstavy tohto charakteru v arabskom svete je „Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti“ (Connecting Minds, Creating the Future), čiže má byť symbolom inovácie a progresu, 14. decembra na nej v Slovenskom pavilóne vystúpi aj CEO spoločnosti Vacuumlabs Matej Ftáčnik a CEO FinTech Hub Juraj Králik.

Prvý FinTech Hub so sídlom v Bratislave založila Slovenská FinTech asociácia v spolupráci s inovatívnymi spoločnosťami Mastercard a Vacuumlabs. Tvorcovia sa pri tvorbe platformy inšpirovali úspešnými sandbox regulátormi, ktoré fungujú a prosperujú v krajinách od Veľkej Británie po Singapur. ,,Chceli sme vybrať to najlepšie z podobne fungujúcich platforiem a spojiť všetko pod jednou strechou. Náš prístup preto staviame na otvorenosti a prístupnosti,” priblížil Juraj Králik, CEO Fintech Hub Slovensko a šéf Slovenskej FinTech asociácie. 

Vacuumlabs ako silný hráč vo fintechových riešeniach neustále hľadá nové projekty, ktoré môže rozvíjať alebo investovať a možnosti ako podporovať fintech priemysel v strednej a východnej Európe, či dokonca aj na celom svete. Svojimi odbornými znalosťami môže pomôcť ostatným dosiahnuť ich vízie o budúcej Európe a bojovať proti nerovnosti vo finančných službách uľahčením ich prvých krokov. Má skúsenosti s vytváraním ekosystému, ktorý funguje – s vlastným portfóliom firiem aj s podporou startupového priemyslu na Slovensku. 

,,Výstavy ako EXPO Dubaj vnímam ako ideálny priestor na vedenie diskusie o budúcnosti a hľadaní spoločných oportunít. Som veľmi rád, že s Vacuumlabs reprezentujeme svetovú kvalitu fintech riešení budovaných v regióne CEE a máme zároveň možnosť ponúknuť našu expertízu firmám, ktoré majú záujem vytvárať peňažné služby a bankovníctvo pre rovnejšiu spoločnosť. Aj vďaka FinTech Hubu sa nám darí pomáhať meniť budúcnosť používania peňazí pre všetkých,“ hovorí CEO spoločnosti, Matej Ftáčnik. 

Práve EXPO Dubaj je v tomto prípade skvelou platformou, kde sa projekt môže v čo najširšej miere medzinárodne odprezentovať a zapôsobiť ako brána do Európy pre spoločnosti na Blízkom východe. Medzi partnerov Hubu patria rôzne technologické a právne či poradenské firmy, ktoré prispievajú k zlepšeniu propozície pre participujúce firmy a tým pádom aj k celkovému inovačnému levelu Fintech ekosystému na Slovensku a v strednej Európe.

„Práve pozdvihnutie levelu inovácii na Slovensku a v strednej Európe, byť aktívnym hráčom a budovať komunitu v oblasti fintech je to, o čo nám účasťou na EXPO Dubaj ide. Za skvelý krok považujeme podpísanie Memoranda o Spolupráci s Národnou Bankou Slovenska. Potvrdilo sa nám, že aj vďaka otvorenosti regulátora vieme na Slovensko pritiahnuť zahraničné subjekty, ktoré tu môžu spúšťať svoje riešenia a tým prispieť k inovatívnosti trhu,“ dodáva Juraj Králik.

FinTech Hub a spoločnosť Vacuumlabs na EXPO Dubaj okrem iného odprezentujú aj prvú success story tejto platformy – startup Blockmate. Vďaka nemu môže teraz vaša aplikácia mobilného bankovníctva poskytnúť vašim zákazníkom holistický pohľad na ich financie vrátane krypto transakcií alebo investičného portfólia. Všetky financie používateľa sú zobrazené na jednom mieste bez toho, aby ste museli používať ďalšie aplikácie. 

O spoločnosti Vacuumlabs

Slovenská softvérová firma Vacuumlabs vznikla v roku 2012 ako start-up, dnes s ňou spolupracuje  viac ako 350 profesionálov v šiestich pobočkách v rámci Európy. Vacuumlabs vytvára produkty a poskytuje systém riešení v oblasti fintech, kryptomien a digitálneho bankovníctva. Riešenia vytvára pre viac ako 60 klientov z celého sveta, od San Francisca po Tokio. Medzi najzaujímavejšie projekty patrí vytvorenie digitálnej banky v Hongkongu, online kalkulačky na výpočet uhlíkovej stopy pre fintech Doconomy alebo krypto peňaženky Yoroi pre Cardano. Viac informácií nájdete na www.vacuumlabs.com.

Share:

Let’s shape your ideas
together

No sales pitch or commitments. Just an honest talk to see if it’s a good fit
and build our cooperation from there.
 
You can also contact us via email contact@vacuumlabs.com

By submitting this form you agree to the processing of your personal data according to our  Privacy Policy.

Message sent

Thank you for contacting us! One of our experts will get in touch with you to learn about your business needs.